KURUMSAL

Tarihçemiz

HAS ASANSÖR

1980 yılında küçük bir atölyede imalata başlayan Has Asansör, asansör sektörüne hizmet vermenin ilk basamaklarını kauçuk ve plastik parçalar üreterek atmıştır.

1987 yılında tasarımı yapılarak üretimine başlanan yaylı kauçuk tamponlarla birlikte kauçuk ve plastik parçalarda lider konuma gelen Has Asansör 1992 yılında paket asansör malzemeleri pazarlama amacıyla HASPAR Pazarlama Ticaret firmasını kurmuştur.

1994 yılında kabin ve kabin karkasını da üretimine ilave eden Has Asansör kısa zamanda üretim kapasitesi ve kalitesini artırarak asansör sektöründe söz sahibi olmayı başarmıştır.

1997 yılında ilk fabrikasına geçiş yapan Has Asansör 5200 metrekare kapalı toplamda 7200 metrekare çalışma sahasına sahip olmuştur.

2000 yılında ihracat departmanı kurarak yurtdışında da hizmet vermeye başlayan Has Asansör, ilk ihracatını gerçekleştirmiştir.

2004 yılında teknolojik işletme yatırımlarına hız veren Has Asansör, Punch, Laser, Robotlu Makas, Robotlu Abkant ve Entegre ESB toz boya tesis yatırımlarını gerçekleştirerek sektördeki yerini sağlamlaştırmıştır. Has Asansör yükselen gelişmesini insana verdiği değer eğitime gösterdiği önem ve işine verdiği özenle hedeflemektedir.

2008 yılında bu sorumluluk bilinciyle Has Asansör sektörde çalışacak kalifiye eleman açığının kapatılması için Has Asansör Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini kurmuştur. Okulumuz 1000 öğrenci kapasiteli ile tam donanımlı 24 derslik, 4 laboratuvar, 11 atölye, 6 teknoloji sınıfı ile eğitim hayatına devam etmektedir.

2011 yılında ikinci fabrika inşaatına başlayarak Has Asansör, modern bir fabrikaya kavuşmuştur. Bu yeni işletme inşaatıyla birlikte seyir mesafesi 36 metre olan 2 adet asansör test kulesi de hizmete girmiştir.

2015 yılına gelindiğinde Has Asansör, 17000 m² üretim alanı, 150 kişilik teknik uzman kadrosu, yurt dışı temsilciliği ve 63 ülkeye ihracat kapasitesi; ISO 9001/2015 kalite yönetim sistemi ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 18001 OHSAS ve ISO 27001 Bilgi Güvenliği sertifikalarıyla uluslararası kalitede üretim yapan bir firma haline gelmiştir.

2016 yılında TC. Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığının onayı ile Türkiye’nin 307. Arge Merkezi olma hakkını elde etmiştir.

Has Asansör modern üretim tesislerinde ayda 6 bin adet yarı otomatik kapı, 2.500 adet tam otomatik kapı, 200 adet asansör kabini ve süspansiyonu, 200 adet kontrol panosu ve 15 adet hidrolik kontrol ünitesi üretim kapasitesiyle müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir. Has Asansör, Paket Asansör çözümlerinde; Geniş ARGE ekibi, müşteri projelerine özel tasarım ve üretim, ürün çeşitliliği ve garantisi, satış sonrası hizmet, müşteri memnuniyeti ile dünyanın her yerine hizmet vermeye devam edecektir.


Notice: Undefined variable: _SESSION in D:\vhosts\hasasansor.com.tr\http\inc\footer.php on line 5 Notice: Undefined variable: _SESSION in D:\vhosts\hasasansor.com.tr\http\inc\footer.php on line 16

Bize Ulaşın

Has Asansör Hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurun.

Has Asansör, sitede yüklediği tüm görselleri ve bilgileri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir.Bu sebeple oluşacak sorunlardan firmamız sorumlu değildir.